Okolica

Okolica

Osady Augustów

augustów

Turystyka
piesza

Z Naszej Osady prowadzi czerwony szlak turystyczny do linii brzegowej Jeziora Złotnickiego. Trasa zajmuje około 45 minut (3 km) i przebiega bezpośrednio przez miejscowość Złotniki Lubańskie. Zważywszy na sąsiedztwo popularnych kierunków pieszych wycieczek tj. Świeradów Zdrój, Szklarska Poręba na pewno każdy znajdzie ciekawy szlak dla siebie. Dla osób lubiących bardziej kameralne zakątki możemy polecić wyprawę na wieże Mon Plaisir lub zaporę na jeziorze.

Na najwyższym punkcie Augustowa (około 10 minut pieszo) znajduje się skałka Słupiec. Prowadzą na nią strome schodki. Trud się opłaca, bo widać stąd całą panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich oraz część Gór Kaczawskich.

Nieznanych zakątków szerszemu gronu turystów jest cała masa. Warto o nie zapytać gospodarza po przyjeździe.

Góry, lasy, jeziora

Atrakcje
Gór Izerskich

okolica-0010
turystyka rowerowa

Turystyka
rowerowa

Rejon Pogórza Izerskiego to istny raj dla rowerowych maniaków. Do Świeradowa Zdrój (13 km) można wybrać się na wycieczkę i poznać okoliczne trasy „single track”, których tam nie brakuje. Mnóstwo jest wokół podjazdów, zjazdów i dobrych dróg asfaltowych.

To dobra informacja dla fanów szybkiej jazdy na szosówkach/kolarzówkach. Ciekawym szlakiem jest droga na wzgórze z kapliczką Św. Anny w Proszówce.

Kraina Zamków

W najbliższym otoczeniu podziwiać możemy Zamek Czocha (6 km), Zamek Rajsko (14 km), Ruiny Zamku Świecie (8 km) oraz Zamek Gryf (12 km). Najwięcej walorów pod względem turystycznym ma zdecydowanie najbliżej położony Zamek Czocha.

Jego majestatyczny gmach otoczony Jeziorem Leśniańskim jest piękną wizytówką regionu. Zwiedzanie zamków to nie lada gratka dla miłośników średniowiecznych czasów, ale również dzieciaków, dla których zamki to okazja by móc puścić wodze wyobraźni.

zamek czocha
jezioro złotnickie

Jeziora

Najbliżej leżące Jezioro Złotnickie (5,5 km) powstało w wyniku przegrodzenia rzeki zaporą poniżej Gryfowa Śląskiego. Kąpiele wodne możliwe są na jednej z przygotowanych plaż w Złotym Potoku.

Dla tych, którzy wolą być na wodzie dostępne na miejscu są również kajaki oraz rowerki wodne. Nieopodal znajduje się Jezioro Leśniańskie. Kusi turystów swoimi dziewiczymi ścieżkami, punktami widokowymi i plażą z kajakami.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując przeglądanie tej witryny, akceptujesz użycie plików cookie do powyższych celów. Więcej informacji w polityce prywatności